Ossur Ладно Раш Компактен Терапија Машина Систем со Голем Рамо Подлога - Ергономски, Прилагодлив Заврши Подлога Вклучени - Тивко, Лесни и Силна Cryotherapy Замрзнување Комп
Свеж

Ossur Ладно Раш Компактен Терапија Машина Систем со Голем Рамо Подлога - Ергономски, Прилагодлив Заврши Подлога

DEN 1346.40

Достапно е за нарачката

Ладно Раш користи brushless мотор за да се произведе еден шепот-тивка (30 decibel) единица која им овозможува на пациентите да се добие остатокот тие треба правилно да се рехабилитира од нивните повреди.Ергономски - Конструиран за да се подобри функцијата, пациентот удобност и усогласеност.Ергономски влошки имитираат телото контури да се обезбеди локализирани третман.Секоја единица доаѓа со подлога и изолирани долги цевки.ВКЛУЧУВА ГОЛЕМ РАМО ПОДЛОГА : За леснотијата на користење, Ладна Раш Терапија Систем доаѓа со мека подлога и изолирани долги цевки.Дизајниран да го подигнете ладна терапија искуство да биде новиот стандард на вклопуваат и удобност. 6 месец производителот гаранција.By инкорпорирање на истиот издржлив мотор се користи во многу поголеми мобилни клима и фрижидери, Ладно Раш обезбедува во согласност ладење и одличен компресија, дури и на високи височини.ЕФЕКТИВНО, СМИРУВАЧКИ И ЛОКАЛИЗИРАНИ ТРЕТМАН : Дизајнирани за да се намали локализирана Болка и оток по хируршки процедури или траума.Подводните и неколку подвижни делови.Ергономски - Конструиран за да се подобри функцијата, пациентот удобност и усогласеност.ГАРАНЦИЈА : Грижете се-бесплатно купување.На Компактна единица е шепот тивок и лесни, мерење само 3.Дизајниран да го подигнете ладна терапија искуство да биде новиот стандард на вклопуваат и удобност.Ладно Раш Компактен е лесен, тивко и лесен-за-користење, обезбедување ладна терапија кога и каде што ви треба.Подобрување на заеднички функцијата и квалитетот на животот.Нудејќи мраз ладно помош за пост работата на непријатност и намалување на болки во зглобовите, воспаление, и нежност.СИЛНИТЕ, МОЛЧИ И ЛЕСЕН : Ладно Раш користи brushless мотор за да се произведе еден шепот-тивка (30 decibel) единица која им овозможува на пациентите да се добие остатокот тие треба правилно да се рехабилитира од нивните повреди.Минимизира пациентот нарушување да се чува на бучава на минимум, подобрување на пациентот обновување.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Myklops Ретровизорот
Свеж
Myklops Ретровизорот
Достапно е за нарачката
DEN 359.76
Оценка на купувачите: