Torx Битови во Собата, PTSLKHN 24PCS Безбедност Torx Малку Сет, Висока Цврстина S2 Легиран Челик, Магнетно, Анти- ' рѓа
Свеж

Torx Битови во Собата, PTSLKHN 24PCS Безбедност Torx Малку Сет, Висока Цврстина S2 Легиран Челик, Магнетно,

DEN 191.28

Достапно е за нарачката

Собата е 24 парчиња, вклучувајќи 12 парчиња на 1" должина T5, T6, T7, T8, T9, T10, T15, T20, T25, T27, T30, T40; и 12 парчиња на 2.5" должина T5, T6, T7, T8 , T9, T10, T15, T20, T25, T27, T30, T40. ( Забелешка : T5 и T6 НЕ Security Подесувате Доказ Тип).Направени од високо-квалитет S2 челична легура, топлина третира да HRC58°-60°, со одлична цврстина и вртежен момент.CNC machining за да се обезбеди точност производ.Магнетни вежба малку, за полесно да ги користат; Ласерско печатење производ модел, лесен да се направи разлика.Се користи во поправки на автомобили, мотори, мотори, ентериери, dashboards, компјутери, кабел кутии, играчки, за домаќинство, електроника и Мебел за инсталација, итн.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.