CNHONG Крстот Силиконски Калапи Крстот Чоколадо Фондан Jello Бонбони Мувла Крштевањето Торта Topper Украси, Силикони Крстот Калапи за Крштевање Партија Бебе Туш Свадба DIY ?
Свеж

CNHONG Крстот Силиконски Калапи Крстот Чоколадо Фондан Jello Бонбони Мувла Крштевањето Торта Topper Украси,

DEN 263.76

Достапно е за нарачката

Крстот Калапи Силиконски Форми : Направени од храна одделение силиконски, отпорни на топлина, BPA free.Крстот Бонбони Мувла : Температура безбедни од -40 до +446 степени целзиусови, фурна, машина за миење садови, ладилник, микро-Бран безбедно.Крштевањето Торта Декорација : Храна одделение силиконски, може да се користи од страна на луѓе од сите возрасти.Овие лесен-за-користење калапи се идеални за додавање убаво детални декорации на вашите торти и bakes.Крстот Фондан Калапи : Совршен за донесување малку забава и whimsy на вашиот пчела тематските бебе туш, свадба или роденден.Го слават велигден, божиќ и другите празници.Крштевањето Чоколадо Калапи : На калапи може да се користи за правење чоколади, коцки мраз, сапуни, колачи, желе, итн.Може да се користи за правење чоколадо, бонбони, желе, фондан, гуми за џвакање-паста, готви шеќер, fudge, ice cube, марципан, бонбони глина, желатин,шлаг, Cupcake врвот декорација и повеќе!.Тоа е идеален подарок за роденден или DIY љубовници, можат да им помогнат на децата да се изгради интерес за печење, готвење, итн.Совршен за донесување малку забава и whimsy на вашиот пчела тематските бебе туш, булчински туш или роденден.Го слават Велигден, Божиќ и другите празници. 2 парчиња од 10 шуплини различни форми на крстот мувла,сина и розова.Храна одделение силиконски. 1. Пред употреба : ве Молиме исчистете ја, а потоа се дезинфицира со врела вода.По употреба : Чистење на мувла, сув и чувајте го на ладно место. 2.Препорачливо е дека местото на мувла на средината или на горниот дел на рерната за време на печење, одржување на растојание од најмалку 5см од топлинската цевка. 3.Ве молиме да се држат настрана од остри садови, не може да се користи директно на гас, електрична енергија или на скара скари.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.