Smead Виси Џеб со Полно работно Висина Gusset, 3-1/2 Проширување, Писмо, Големина, Избрани Бои, 4 по Пакет (64290)
Свеж

Smead Виси Џеб со Полно работно Висина Gusset, 3-1/2 Проширување, Писмо, Големина, Избрани Бои, 4 по Пакет (64290)

DEN 683.76

Достапно е за нарачката

Вклучува 4 писмо големина (11-3/4" W x 9-1/4" H, ексклузивни од прачки) виси датотека џебови со полно работно висина gussets и целосна проширување на 3-1/2"; Проекции не се вклучени.Хармоника стил страни се прошири на 3-1/2", зема минимална простор и проширување само кога екстра капацитет е потребно за да ви помогне да се подготват за зголемување на чување потреби.Целосна висина gussets спречи џеб од добивање фатени при отстранување од датотеката фиока, чување на документи, и други предмети се обезбеди во рамките на своите затворени страни.Разноврсна датотека џебови функција умре сече рачки за лесно кревање, правење на вашиот документација лесен за транспорт, од канцеларија, без грижи на мали компоненти лизгаат од двете страни.Овие трајни виси датотека џебови направени од 11 pt.обоени акции содржат 10% од рециклираната содржина, 10% post-consumer материјал и се SFI Извори Уверение.Ако тоа е вреди да се виси на да, тоа заслужува Smead виси датотека.Smead е Виси Џебови се дизајнирани за да се задржи големи количини на документи уредно организирани и безбедна.Имајте збирки на обемни документи заедно во овие виси џебови направени за фиока поднесување.Секој пренослив џеб се проширува за да 3-1/2" и има умре сече рачки за лесен транспорт на вашиот пакет на документи.Вклучува 4 писмо големина (11-3/4" W x 9-1/4" H, ексклузивни од прачки) обоени датотека џебови.Боја асортиман вклучува еден секоја од црвена, сина, стандард зелена и жолта.Проекции не се вклучени.Целосна висина страни се обезбеди мали или лабава предмети, па лесно можете да ги пратите на документи, сметки, визит карти, брошури и многу повеќе.Овие 11 pt.обоени акции виси датотека џебови содржат 10% од рециклираната содржина, 10% post-consumer материјал и се SFI Извори Уверение. • Богата културно Наследство на Иновации и Квалитет.Светски водечки снабдувач на решенија за ефикасно управување со документи, Smead е жена во сопственост на компанијата познат по својот висок квалитет, еколошки одговорен производи и иновативни организациски системи.За повеќе од еден век, Smead е посветена на една цел : Одржување Сте Организирани!.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Myklops Ретровизорот
Свеж
Myklops Ретровизорот
Достапно е за нарачката
DEN 359.76
Оценка на купувачите: