Myklops Ретровизорот
Свеж

Myklops Ретровизорот

DEN 359.76

Достапно е за нарачката

Развиен е со практичност, удобност и, пред сè, безбедноста на ум.Целосно прилагодливи рака, може да бидат направени поголеми за да се вклопи во текот на зимска облека и е лесно да се отстрани за чистење.Не заборавајте да го отстраните заштитна пластична фолија на огледало леќа!.Направени од силна светлина-тежина, Најлон композитни, затвора затвори за лесни за складирање.На Myklops ретровизорот е дизајнирана за да се подобри видливоста додека велосипедизам на зафатен патишта.Може да се носи од двете зглобовите да се користи со "права" или "drop' се справи со барови.На Myklops се носи на вашиот зглоб, исто како да се види, бидејќи тоа е на вашиот зглоб ќе може да направи мали движења со раката за да се постигне поголемо видно поле без да се земе вашата страна исклучите handlebar.Арм должина 35mm.На Myklops е направен од силни, лесни ABS пластика.Таа има две внатрешни проширување на рацете и на база на тоа може да ротира 360 степени, што значи дека може да се постават огледало за да одговараат на сите велосипедизам стилови.Внимава од за сообраќај е приоритет за секој велосипедист, сепак, со користење на Myklops значи можете исто така да внимавате на вашата велосипедизам партнер премногу, правејќи се дека тие се безбедни, и се уште зад вас.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.