Smead Крајот Табот Класификација Датотека Папка, 2 Dividers, 2 Проширување, Правни Големина, Манила, 10 на Кутијата (29835)
Свеж

Smead Крајот Табот Класификација Датотека Папка, 2 Dividers, 2 Проширување, Правни Големина, Манила, 10 на Кутијата

DEN 1047.36

Достапно е за нарачката

Вклучува 10 правни големината на партиција папки (15-1/4" W x 9-1/2" H), идеални за организирање на документи, subdividing нив за брз пристап и одржувајте ги во секвенцијален ред за максимална ефикасност.Секој manilla крајот табот датотека папка има 2 здрав dividers и 6 посебна поднесување површини се достапни, сите кој метал сврзувачки елементи за да се задржи важно трудови се обезбеди и осигура ништо не добива неоправдан.2" проширување на капацитетот обезбедува поголема складирање и безбедно вашиот проекти останете организирани и уредно подредени; Достапен во писмо или правни големина, 1 или 2 dividers да ги исполни вашите организациски потреби.Направи вашиот бизнис поефикасен со крај табот рокот за поднесување систем!Важат за еден од нашите Поли Датотека Задржување Јакни (68191 - се продава одделно) за да додадете документи без удирање со нив.Со гордост се направени во САД, овие трајни 18 pt.акции папки датотека содржи 10% од рециклираната содржина, 10% post-consumer материјал и се SFI Извори Уверение.Стил : 2 Dividers Оди до раководителот на организационата класа со Smeads Крајот Табот тешка категорија Хартија Класификација Папки.Овие тешки-должност класификација папки направете го тоа лесно да ги организирате вашите критични информации преку обезбедување на 6 различни поднесување површини кои може да се користи за да се оддели вашите документи во подкатегории и чувајте ги во правилна секвенца.Во тешка категорија хартија класификација папки со манила dividers нудат максимална организација на минимален трошок.Се елиминира непријатно хартија spills и губење на важни документи со Smead класификација папки, на трајно решение за вашите организациски потреби.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.