HX на ОТВОРЕНО - фиксна сечилото тактички ножеви со обвивка,Tanto Сечилото отворено опстанок нож со Ергономски Рачки (D-200T)
Свеж

HX на ОТВОРЕНО - фиксна сечилото тактички ножеви со обвивка,Tanto Сечилото отворено опстанок нож со Ергономски

DEN 2196.00

Достапно е за нарачката

ФИКСНА СЕЧИЛОТО на НОЖ идеален за кампување експедиции или опстанок обука.ножеви Направени од 7 Cr17 Mo V челик;цврстина до 58 HRC, Можат да го издржат силно влијание,Со висока цврстина, висока цврстина карактеристики.Ергономски анти-пропадна G10 се справи Со корозија-отпорни, носат-отпорни, и така натаму нуди чувствувате зафат во дури wettest на услови; снег и различни груби средини може лесно да се контролира.Вкупната должина на 9.25 инчи, должина на ножот 3.85 инчи, ножот дебелина 3.8 мм, тежината 203g.Парите Назад Гарантира : 30days. гаранција за парите назад , 12 месеци замена гаранција, идеален подарок за оние кои сакаат отворено опстанок спорт.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.