StarTech.com 1-порта PCI Express RS232 Сериски Адаптер Картичка - PCIe RS232 Сериски Домаќин Контролер Картичка - PCIe да Сериски DB9 - 16950 UART - Низок Профил Експанзија Картичка - Windows, macOS, Linu
Свеж

StarTech.com 1-порта PCI Express RS232 Сериски Адаптер Картичка - PCIe RS232 Сериски Домаќин Контролер Картичка

DEN 978.24

Достапно е за нарачката

1 СЕРИСКИ ПОРТ КАРТИЧКА : Сериски контролер картичката w/ 16950 UART врз основа на ASIX AX99100, овозможува 1x DB9 port w/bi-directional RS232 брзина до 921.6 Kbps по порта, на располагање 256 бајтен FIFO бафер Надградена верзија на нашата популарна картичка PEX1 S952 LP.ФАКУЛТАТИВНА КОНФИГУРИРААТ POWER : PCI Express RS232 сериски адаптер картичка овозможува избор на 12v, 5v, или none преку pin 9 w/до 2 A вкупно.СТАНДАРДЕН ПРОФИЛ Поддржува Windows XP и до & gnu / Linux.ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ АПЛИКАЦИИ : За ниска/стандарден профил десктоп/сервери w/ користи во точка на продажба терминали, PLCs, контрола/автоматизација во фабрики, научни сензори, медицинска опрема, скенер, oscilloscope.Компатибилен со индустриски стандард 16950 UART.Поддржува max baud го оценувате на до-to 921.4 Kbps.Обезбедува 5/12 V излезна на Pin 9 кога надворешна сила е поврзан. 128-бајтен длабочина FIFO на предавател и приемник.Поддржува 9, 8, 7, 6, 5 податочни битови.Asix AX99100 чипсет.PCI Express 1.1 согласност.Големина на : 1 port - Низок Профил | Стил : 921.6 Kbps.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.