TaylorMade Голф MG2 Оптоварување
Свеж

TaylorMade Голф MG2 Оптоварување

DEN 1543.20

Достапно е за нарачката

Суровини Лице Дизајн.Дебела Тенка Главата Дизајн.Ласерски Гравирани Шема.Бланширан Мелење.TPU Insert (внеси).Новото Бланширан Мелење 2 оптоварување се комбинираат прецизност-мелење со Суровини се Соочуваат со Технологија наменета за зголемување на спин, прецизност и се чувствуваат.Додека лицето rusts со текот на времето, остатокот од главата ќе ја задржи својата оригинална заврши.Бланширан Мелење Sole The мелничката процес максимизира стабилноста, одржување на толеранција нивоа тешко за човекови да се повтори.Резултатот е прецизно направена мелење на секој оптоварување кој произведува оптимално трева интеракција и во согласност перформанси.Дебела-Тенок Главата Design By redistributing маса, ние сме во состојба да се оптимизира CG локација за прецизно лет и подобрени се чувствуваат.TPU Insert The TPU Внесете во задниот празнина на оптоварување е дизајниран да обезбеди вибрации dampening, создавајќи цврста, позитивна чувствуваат на влијание.Две Заврши Options Available во двете мат црна и сатен хром, ова оптоварување е дизајниран за да одговараат на око од било кој играч на голф стилот.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.