Мини HD 720P 1080P 3G HD SDI Сигнали за HDMI Конвертор Адаптер за Прикажување на HDMI Екранот (SDI за HDMI)
Свеж

Мини HD 720P 1080P 3G HD SDI Сигнали за HDMI Конвертор Адаптер за Прикажување на HDMI Екранот (SDI за HDMI)

DEN 719.76

Достапно е за нарачката

Equalized и ре-клокнат јамка излез Интегрира аудио де-embedder за максимум 8 канал, 48 k Hz аудио.Конверзија од SMPTE 425 M степен Б на Ниво На 1080p 50/59.94/60 4 : 2 : 2 10-малку.Поддржува SMPTE 425 M, SMPTE 424 M, SMPTE 292 M, SMPTE 259 M-C. Поврзување со други единици да се прошири на вашиот сигнал во текот на долги растојанија.Работа на 2.970 Gbit/s, 1.485 Gbit/s и 270 Mbits/s.Преглед : МИНИ SDI да HDMI конвертор овозможува HD-SDI и 3 G-SDI сигнали да бидат прикажани во HDMI прикажува додека обезбедува висок малку стапки на 2.970 Gbit/s за да ви даде брз сигнал на пренос без било каква загуба.За професионалци ова значи дека сега е полесно да се дистрибуираат и да се прошири вашата 3 G SDI сигнал додека ви даваат можност да го прикажете вашиот работат на HDMI прикажува благодарение на вграден HDMI конвертор.Моменти : 1.Работа на 2.970 Gbit/s, 1.485 Gbit/s и 270 Mbits/s. 2.Поддржува SMPTE 425 M, SMPTE 424 M, SMPTE 292 M, SMPTE 259 M-C. 3.Equalized и ре-клокнат јамка излез Интегрира аудио де-embedder за максимум 8 канал, 48 k Hz аудио. 4.Конверзија од SMPTE 425 M степен Б на Ниво На 1080p 50/59.94/60 4 : 2 : 2 10-малку. 5. Поврзете се со други единици да се прошири на вашиот сигнал во текот на долги растојанија.Спецификација : 1.Се конвертира SDI Сигнал за HDMI : - 720p/1080i да HD-SDI (SMPTE 292 M, во bitrate на 1.485 Gbit/s или 1.485/1.001 Gbit/s) - 1080p да 3 G-SDI (SMPTE 424 M/425 M-AB, во bitrate на 2.970 Gbit/s и 2.970/1.001 Gbit/s) 2. Влез Порта : 1 x BNC (SDI/HD-SDI/3 G-SDI) 3.Излезна Порта : 1 x HDMI 4. ESD Заштита на Човечкото Тело Модел : +_8k V (air-јазот празнење), +_4k V (контактирајте со празнење) 5.Потрошувачка на енергија (Макс) : 5 W 6.Производ Димензија : 95mm x 45mm x 22 mm 7.Производ Тежина : 95g 8. Пакет Содржина : 1 X 3 G SDI да HDMI конвертор, 1 X НИ DC адаптер, 1 X Прирачник за Корисникот ЗАБЕЛЕШКА : Овој конвертор не поддржува SD-SDI.Ако ви се допаѓа,добредојдовте ги споделите вашите чувства со овој производ во ревизија;И ако сте се сретнале со проблем,ве молиме да стапите во контакт со нас, без било двоумете се.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.