Eldon Џејмс A12-12NN Природни Најлон Адаптер за Монтирање, 3/4-14 NPT да 3/4 Цревото Barb (Пакување од 10)
Свеж

Eldon Џејмс A12-12NN Природни Најлон Адаптер за Монтирање, 3/4-14 NPT да 3/4 Цревото Barb (Пакување од 10)

DEN 376.80

Достапно е за нарачката

Ro HS Согласност.USP Класа VI.Не-Животинско Добиени Материјали.Температурата Спектар -50 °F до 275 °F (135 °C)Притисок 125 psi на 70 °F 6/6 Nylons покажуваат добри затегнувачка цврстина, умерена вкочанетост и висока отпорност.Тие се отпорни на горива, мазива и многу хемикалии, но ранлив на напад од страна на феноли, силни киселини и оксидирачки агенси.MN Бела Медицински Најлон е направен од иста смола како Природни Најлон, но има ФДУ во согласност бела colorant додаде.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.