IREANJ Дигитални 12864 128x64 Точки Графички Сина Боја на Осветлување LCD Дисплеј Модул за Малина пи Сензор
Свеж

IREANJ Дигитални 12864 128x64 Точки Графички Сина Боја на Осветлување LCD Дисплеј Модул за Малина пи Сензор

DEN 1074.24

Достапно е за нарачката

Тоа исто така може да се прикаже 128(колумна) * 64(ред) dot matrix, како и 8 * 4( 16* 16 dot matrix) Кинески знаци.Тоа може да се покаже графика и зборови во мешани екранот. 12864 Кинески карактер LCD дисплеј модул може да се прикаже букви, броеви, Кинески фонтови и графика.Три контрола интерфејси се предвидени : 8 микропроцесори интерфејси, 4 микропроцесори интерфејси, сериски интерфејси.Ако не сте задоволни се сретнат во секој поглед, ве молиме да имаат никакво двоумење да контакт, Ние ќе се обидеме потрудиме да resove тоа.Ако не сте задоволни се сретнат во секој поглед, ве молиме да имаат никакво двоумење да контакт, Ние ќе се обидеме потрудиме да resove тоа.Модулот е изграден со 2 M малку Кинески фонт ROM(CGROM), обезбедување вкупно 8192 Кинески фонт( 16* 16 dot matrix), 16 K малку полу - ширина на фонтот ROM(HCGROM), обезбедување вкупно 126 симбол фонт( 16* 8 dot matrix) и 64 * 16 малку екранот(DDRAM).Покрај тоа, цртање екран обезбедува цртање област (GDRAM) со 64 * 256 точка, која може да биде прикажан во микс со зборови.Мултифункционален команди : да го исчистите екранот, курсорот дома, display on / off, курсорот / исклучување, екранот карактер трепка, курсорот смена, прикажување на смена, вертикална слика движете се и обратно екранот.Спецификација : 128*64, бели букви на blue Voltage : 5 V Употреба и температура на чување : работна температура под нормални темп. : ( 0~+50℃) температура на чување под нормални темп. : -10~+60℃; работна температура под широк темп. : -20~+70℃ температура на чување под широк темп. : -30~+80℃ работна температура под ултра широк темп. : -30~+80℃ температура на чување под ултра широк темп. : -40~+80℃.

Основни својства

128*64, white letters on blue :
Voltage:
5V
Usage and storage temperature:
working temperature under normal temp.:
( 0~+50℃)
storage temperature under normal temp.:
-10~+60℃;
working temperature under wide temp.:
-20~+70℃
storage temperature under wide temp.:
-30~+80℃
working temperature under ultra wide temp.:
-30~+80℃
storage temperature under ultra wide temp.:
-40~+80℃

Тие исто така купуваат со овој производ.