Versatex Печатење со Мастило со Жакард, Полу-Транспарентно, на база на Вода, 4oz Тегла, Браун
Свеж

Versatex Печатење со Мастило со Жакард, Полу-Транспарентно, на база на Вода, 4oz Тегла, Браун

DEN 671.76

Достапно е за нарачката

Полу-транспарентно вода-базирани мастило.Мазна, крем конзистентност со sofest мастило заврши.Супер жив на светлина и обоени ткаенини и трудови.Држи исклучително добро за перење. 4oz тегла на Браун.Дизајниран за комерцијални silkscreening, оваа печатење со мастило е силно пигментирани, со дебел и крем конзистентност идеален за создавање на текстил, како и бои за batiks, свила скрининг, stenciling или блок печатење.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.