2 Пакет Ракопис Триаголен Механички Молив Сет со Доведе & Гумичка Refills, 1.3 мм, Забава Барел Бои, 8 Count/Pack (2017483)
Свеж

2 Пакет Ракопис Триаголен Механички Молив Сет со Доведе & Гумичка Refills, 1.3 мм, Забава Барел Бои, 8 Count/Pack

DEN 164.16

Достапно е за нарачката

Дизајниран за деца!.Контрола да им помогне на раните писатели.Дебела 1.3 mm води за помалку кршење.Триаголен облик, кој лежи прст поставеност.Вклучува : 5 триаголник моливи за деца во забава барел бои, 12 доведе refills и 2 гумичка refills.Учење да се пишува е важна фаза во секој детето развој, но пишување на производи што се продаваат, денес не се дизајнирани со деца во умот.На Хартија Колега Ракопис триаголен механички молив за деца обезбедува контрола на раните писатели!#2 триаголник молив има дебел 1.3 mm води за помалку кршење и триаголен облик кој води прст поставеност.Плус, светла барел бои направи ракопис забава.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.