Smead Pressboard Класификација Датотека Папка со SafeSHIELD сврзувачки елементи, 2 Dividers, 2 Проширување, Писмо, Големина, Црвена, 10 на Кутијата (14075)
Свеж

Smead Pressboard Класификација Датотека Папка со SafeSHIELD сврзувачки елементи, 2 Dividers, 2 Проширување,

DEN 899.76

Достапно е за нарачката

Патентирана Safe SHIELD обложени технологијата го намалува хартија солзи, прст парчиња и прекумерна fastener crinkling.Тешки pressboard акции и солза отпорни gusset; се Проширува до 2 инчи за поголем капацитет за складирање.Сврзувачки елементи на предната и задната панели и dividers создаде 6 посебна поднесување површини.Вклучува 10 писмо, големина класификација папки (11-3/4" W x 10"H).Секоја папка има 2/5-намалување на табот во центар право позиција, Safe SHIELD сврзувачки елементи и 2 dividers.Со гордост се направени во САД, овие 25 pt.тешки pressboard папки датотека содржи 100% од рециклираната содржина, 30% post-consumer материјал и се SFI Извори Уверение; Достапна во 7 бои за лесно боја кодирање.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.