PHILTOP Премиум Кабината Филтер за Воздух, Замена за CF10134, Спогодба, Ridgeline, Граѓански, Пилот, Одисеја, CR-V, Пасош, Crosstour, MDX, RDX, TSX, TL, РЛ, ILX, RLX, TLX, ZDX, Вклучува Активиран Јаглеро
Свеж

PHILTOP Премиум Кабината Филтер за Воздух, Замена за CF10134, Спогодба, Ridgeline, Граѓански, Пилот, Одисеја,

DEN 251.28

Достапно е за нарачката

Тројно филтрација : PHILTOP кабината филтри за воздух се состои од три слоеви кои обезбедуваат до 99% филтрација, која помага да се задржи прашина, soot, полен и други загадувачи на воздухот од внесување на возилото.Уживате во свеж воздух : Активиран јаглерод кабината филтер за воздух брзо adsorbs непријатни мириси од надвор вентилацијата на системот за вас и обезбедува повеќе удобно внатрешни работи околина за возачот и патниците.Зголемен проток на воздух : PHILTOP кабината филтер дава повеќе протокот на воздух за подобрени перформанси, ја подобрува on-board климатизација греење и ладење ефикасност, како и ефикасно ќе престане musty смрдеата од формирање на внатрешноста на возилото.Компатибилен Листата : Договор (2003-2020), Одисеја (2005-2017), Граѓанска (2006-2015), Ridgeline (2006-2020), CRV (2007-2016), Пилот (2009-2020), Спогодба Crosstour (2010-2011), Crosstour(2012-2015), Пасош(2019-2020), TSX (2004-2014), TL (2004-2014), РЛ (2005-2012), MDX (2007-2020), RDX (2007-2018), ZDX (2010-2013), ILX (2013-2020), RLX (2014-2020), TLX (2015-2020).Може да не се стандардна опрема на DX, ЕКС и Базата на модели.Топло совет : за Да се осигура дека кондиционирање на воздух филтер ви обезбедува со чист воздух, ве молиме препорачува замена на секои 12 месеци или 12,000 милји.Ве молиме внесете ги вашето возило година/направат/модел и потоа проверете fitment.Три-слој филтер материјал и активиран јаглерод дизајн може ефективно adsorb прашина, soot, полен и други загадувачи на воздухот за да ги спречи да влезат во вашиот возило, кое е дополнителна заштита за вас и вашиот familys респираторно здравје.Со цел да се задржи на воздухот во автомобилот свежи и да се обезбеди удобно и безбедно возење средина, ве молиме да не избере инфериорни во кабината филтер за воздух.За да се постигне најдобар филтрирање ефект кога клима уредот е вклучен, два услови мора да бидат исполнети : .

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.