FenchelShades.com 18 Топ Дијаметар x 18 Дното Дијаметар 11 Висина на Цилиндричен Тапан Абажур САД Направиле (Авокадо)
Свеж

FenchelShades.com 18 Топ Дијаметар x 18 Дното Дијаметар 11 Висина на Цилиндричен Тапан Абажур САД Направиле

DEN 1919.76

Достапно е за нарачката

Лен.Произведено во САД.Топ Дијаметар : 18" Дното Дијаметар : 18" Height : 11".Миење Прилог, 1/2" Капка - Дизајниран за Светилки со свирењето на Харфа.Хардвер Боја : Никел.Абажур Опфаќа : Лен Авокадо.Сите Производи Custommade беа САД.Оваа светилка сенка не е увезена производ.Тоа се прави со гордост во САД, и изградбата не започне се додека не го поставите вашиот order.By барањето може да определи да се измени димензии, кои ги покриваат или хардвер боја. (Дополнителни трошоци може да биде потребно.) Оваа нијанса е опремен со Миење техник.Ова е најчестиот техник тип.Таа се состои од мал миење со внатрешен дијаметар дупка со големина од околу 1/2".Миење генерално се потпира на врвот на метал во свирењето на харфа над сијалица и се одржува во место со завртка-на finial.Надвор од светилка сенка има материјал за покривање.Внатрешноста е бела styrene (бела пластика).На врвот и на дното на оваа точка е украсена со 1/2" бенд на еден пати абажур уреденост.На трим е на иста боја како и покривање.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.