Lexar Индустриски MRV040 Црв Опрема 80:1 56C Брзина Редуктор
Свеж

Lexar Индустриски MRV040 Црв Опрема 80:1 56C Брзина Редуктор

DEN 3839.76

Достапно е за нарачката

Сооднос : 80 : 1. Текст Бунари Со Дијаметар : 5/8. Излез Бунари Со Дијаметар Од : 3/4. Монтажа на Страната : 56 C.Номинална HP : 0.19. MRV040 серија црв опрема брзина редуктор.Оваа 80 : 1 односот брзина редуктор е оценет за 0.19 HP влез во 1750 ВРТЕЖИ во минута на шупливи 5/8" дијаметар x 1-7/8" долго внесени во окното и 56 C монтажа на страната.Излез е 292 lb/во на шупливи 3/4" дијаметар x 3" долго внесени вратило.Висок квалитет на редуктор има сите алуминиум топлина тоне дизајниран за домување со епоксидна слој.Излез вратило колекции кои не се опфатени и се продаваат одделно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.