На Hillman Група 4632 6-32 x 1/2-Инчен - USS Socket Set Завртка, 25-Пакет
Свеж

На Hillman Група 4632 6-32 x 1/2-Инчен - USS Socket Set Завртка, 25-Пакет

DEN 206.40

Достапно е за нарачката

Земја На Потекло : Кина.Пакет должина : 2.4".Пакет Ширина : 1.7".Пакет Висина : 1.6".Опис на производот Сет Завртката е еден вид на завртка генерално се користи за да се обезбеди објект во рамките на или против друг објект.Поставете завртки се најчесто без глава, што значи дека на завртката е целосно навој и нема глава проектирање на минатото на главните дијаметар на завртката тема.Сет завртка поминува низ навој дупка во надворешниот објект и е заострените против внатрешниот објект за да се спречи да се движат во однос на надворешниот објект.Од Производителот Сет Завртката е еден вид на завртка генерално се користи за да се обезбеди објект во рамките на или против друг објект.Поставете завртки се најчесто без глава, што значи дека на завртката е целосно навој и нема глава проектирање на минатото на главните дијаметар на завртката тема.Сет завртка поминува низ навој дупка во надворешниот објект и е заострените против внатрешниот објект за да се спречи да се движат во однос на надворешниот објект.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.