Carhartt Мажите Midweight Маскирани Sweatshirt
Свеж

Carhartt Мажите Midweight Маскирани Sweatshirt

DEN 1079.04

Достапно е за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 50% Памук/50% Полиестер.Патент затворање.Машина За Миење.Carhartt Компанија Опрема За Собирање. 50% Памук, 50% Полиестер. *10.5-унца, 50% памук/50% полиестер платно, midweight. *целосна должина месинг пред патент.Машина за миење ладно - како бои.Оригиналниот одговара.Лабава Одговара маици се сече на поголеми со roomier се вклопуваат во градите и рамениците.Лабава Одговара, претходно позната како Оригиналниот Одговара, е етикета ажурирање во името само.Лабава и Оригинална големина и се вклопуваат останува иста.Акциите може да се разликуваат во етикетирање.Претходното Име на Производ : K87 Workwear Џеб Кратки Ракави Т-маица.Понекогаш Мајката Природа не може да се направи копија на нејзиниот ум.Оваа sweatshirt функционира совршено како слој или од себе - што ќе ви овозможи да се прилагодат со времето. 10.5-унца, 50% памук/50% полиестер Оригинални Вклопуваат во Прилог аспиратор со нерешено-кабелот затворање на Предната страна потоплите џебови Rib-сплетам ракави и корселе чувајте ги на ладно надвор и се печат во топлина Јаглен Хедер е 55% памук/45% полиестер Хедер Сива е 70% памук/30% полиестер Нашите midweight маскирани zip-пред sweatshirt носи завиден комфор да кул-времето worksites.Нејзината 50% памук 50% полиестер руно мешавина обезбедува многу топлина и целосна должина месинг пред патент нека ви се регулира температурата.Останатите карактеристики вклучуваат прикачен аспиратор со прилагодливи drawstring, пред рака-потоплите џебови и rib-сплетам ракави и половината бендот за да го задржи надвор на ладно.Хедер Сиви влакна содржина е 70% памук / 30% полиестер.Јаглен Хедер влакна содржина е 55% памук / 45% полиестер.Доаѓа со оригинална се вклопуваат со најмногу простор да се движат.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.