Губење на косата Шампон | DHT се Борат Вегетаријанска Формула за Чистење на Косата Развиена од страна на Дерматолозите | Искуство Поздрав, Целосни и Подебели Изглед н
Свеж

Губење на косата Шампон | DHT се Борат Вегетаријанска Формула за Чистење на Косата Развиена од страна на Дерматолозите

DEN 1078.80

Достапно е за нарачката

ТЕПАЧКИ DHT - губење на Косата, се верува дека се предизвикани од вишок (DHT) во телото.Дерматолозите д-Р Стивен Шапиро д-р & д-Р Мајкл Borenstein развиена оваа заштитен Тројно Дејство формула во Шапиро MD производи да се запре DHT.На ВИДНО место се ПОДЕБЕЛИ, ЦЕЛОСНИ ИЗГЛЕД на КОСАТА - Нашите тројно дејство шампон и балсам помогна десетици илјади мажи и жени, промена на нивниот изглед за подобро.Ако не го гледате подебели, целосни изглед на косата во рамките на нашите 60-дневниот гаранција за квалитет, едноставно барање за враќање на средствата.МАЖИ & ЖЕНИ - со цел да им помогне на мажите и жените се постигне на видно место се подебели и целосни изглед на косата.Повеќето експерти сметаат дека DHT е главен виновник за губење на косата.Нашите напредни формулација е врз основа на децении на научни истражувања кои цели и да се бори на коренот на косата.МОЌЕН & SAFE - Шапиро MD производи содржат 3 моќни, природно се случуваат DHT се борат состојки кои помогнаа десетици илјади луѓе се подобри видливи дебелина и полнотата на својата коса.Нашиот патентиран формулација содржи прецизни износи на секоја состојка за максимални резултати.Не Parabens.Сулфат-Слободни.Суровост-Слободни.Природно Се Случуваат.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.