WeChef Комерцијални Електрични Countertop Рамен Врвот Griddle 2500W 24 од не ' Рѓосувачки Челик Прилагодлива Контрола на Температурата Скара
Свеж

WeChef Комерцијални Електрични Countertop Рамен Врвот Griddle 2500W 24 од не ' Рѓосувачки Челик Прилагодлива

DEN 6381.60

Достапно е за нарачката

Ве молиме да го отстраните анти- ' рѓа, масло и чистење на површината темелно пред да го користите.5 cm)- Кабел Должина : 59 1/16" (150 cm)- Тежина : 68.На griddle површина е обложена со Анти- ' рѓа, Масло за да го заштити од оксидирачки за време на превозот, што НЕ е знак на постоење се користи.Спецификации : - Вкупната Димензија(со нозете) (Dxšxv) : 23 15/16" x 18 7/8" x 9 1/4" (60.Совршен за обработка на храна, како што се палачинки, хрупкави сланина, сирење на скара, итн; широко се користи во комерцијални места.Солидна нерѓосувачки челик за корозија и ' рѓа отпор.5 cm)- Плоча за Готвење Димензија (Lx W) : 23 5/8" x 16 9/16" (60 х 42 см)- Моќност : 2500 W - Напон : 110 V - Фреквенција : 60 Hz - Тековни : 25 - Тело Материјал : 430 Нерѓосувачки Челик - Готвење Плоча Материјал : Леано Железо - Плоча за Готвење Дебелина : 3/8" (12 mm)- Температура Опсег : 122°F до 572°F (50°C до 300°C)- Шпатула Големина(Lx W) : 11 13/16" x 2 15/16" (30 x 7.Висока ефикасност за готвење fastly и рамномерно.3 Lbs (31 kg)Карактеристики : - Широко се користи во во комерцијални места, како ресторани, патот тезги, carnivals, buffets, снек барови, менза, синџир на продавници, супермаркети - 2500 W висока моќност griddle помага готвење и греење брзо, заштедува време - голем готвење област на 23 5/8" x 16 9/16" е одлична за правење на разни видови на храна, 3/8" дебела griddle плоча за дистрибуција на топлинска рамномерно - Прилагодлива контрола на температурата почнувајќи од 122°F до 572°F страна twiddling на knob - Со над-греење заштита, тоа ќе го запре греење кога температурата достигнува поставување на температурата - Екстра 2" поздравниот чувари на 3 страни заштита на корисникот од топла маснотии и масло splatters - Отстранлив маснотии послужавник и мазна метална конструкција за лесно и брзо чистење, Нозе висина е погодно да се прилагоди за изработка на griddle плоча се приклонуваат малку и собирање на нафта во маснотии tray Package Содржина : - 1x Електрични Countertop Griddle - 4x Нозе - 1x Шпатула - 1x Маснотии Tray Notice : - 1.Прилагодлива контрола на температурата почнувајќи од 122°F до 572°F, griddle со над-греење заштита за безбедност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.