Нови Lon0167 5A 5AMP PCB Одбор AC Струја Трансформатор Сензор Модул(5A 5AMP Leiterplatte für Wechselstrom-Stromwandler-Sensormodul
Свеж

Нови Lon0167 5A 5AMP PCB Одбор AC Струја Трансформатор Сензор Модул(5A 5AMP Leiterplatte für Wechselstrom-Stromwandler-Sensormodul

DEN 251.04

Достапно е за нарачката

Име на производ : AC Струја Трансформатор Модул;Max Тековната Мерење : 5 A.Аналоген Излез : 5 A/5m A;PCB Одбор Големина : 18 x 17 x 20mm/ 0.7" x 0.7" x 0.8" (L*W*H).Материјал : Електронски Компоненти, Plastic.Net Тежина : 10g(Nettogewicht : 10 g.Пакет Содржина : 1 x AC Струја Трансформатор Модул(Packungsinhalt : 1 x AC - Stromwandlermodul. 5 A 5 AMP PCB Одбор AC Струја Трансформатор Сензор Module5 A AC Струја Меѓусебна Inductor Трансформатор Сензор Модул.Опис на German5 A 5 AMP Leiterplatte für Wechselstrom-Stromwandler-Sensormodul Produktname : AC-Stromwandlermodul; Max.Strommessung : 5 AAnalogausgang : 5 A / 5m A; Leiterplattengröße : 18 x 17 x 20 mm / 0,7 'x 0,7' x 0,8 '(L * Б * H)Материјал : Elektronische Bauteile, Kunststoff Nettogewicht : 10 g Packungsinhalt : 1 x AC - Stromwandlermodul.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.