5Pcs Axial Топката Удар Имајќи Авион Притисок Една Колона Возен Лежишта 51204
Свеж

5Pcs Axial Топката Удар Имајќи Авион Притисок Една Колона Возен Лежишта 51204

DEN 350.40

Достапно е за нарачката

Висока точност имајќи челик има силна товарот капацитет, ниско ниво на бучава и добра ротација брзина за време на ротација.Погоден за удар топката лежишта 51204, со стабилни перформанси и долг животен век.Супер-прецизни raceway, имајќи ја подобрува стабилноста, и обезбедува непречено функционирање.Одлична изработка, лесен и едноставен за инсталација, без потреба од комплицирани tools.Широко се користи за машини за производство, опрема, инсталација и одржување.Спецификација : Предмет Тип : Axial топката удар bearing Material : Висока прецизност имајќи steel Color : Како слика shown Model : 51204 Inner Дијаметар : Прибл.20mm / 0.8 in Outer Дијаметар : Прибл. 40mm / 1.6 in Thickness : Прибл.14mm / 0.6 in Cage Процес : Stamping Bearing Материјал : Имајќи steel Rolling Тип : Ball Raceway Тип : Конвексен Track Seals и Dustproof Форма : 2 RS Непрекината Колона Број : Еден Column Package Листата : 5 x Axial Топката Удар Имајќи.

Основни својства

Item Type:
Axial ball thrust bearing
Material:
High precision bearing steel
Color:
As picture shown
Model:
51204
Inner Diameter:
Approx.20mm / 0.8in
Outer Diameter:
Approx. 40mm / 1.6in
Thickness:
Approx.14mm / 0.6in
Cage Process:
Stamping
Bearing Material:
Bearing steel
Rolling Type:
Ball
Raceway Type:
Convex Track
Seals and Dustproof Form:
2RS 
Rolling Column Number:
Single Column
Package List:
5 x Axial Ball Thrust Bearing :

Тие исто така купуваат со овој производ.