GEARWRENCH 8мм 120XP™ Универзална Spline XL Ratcheting Комбинација Клуч - 86408
Свеж

GEARWRENCH 8мм 120XP™ Универзална Spline XL Ratcheting Комбинација Клуч - 86408

DEN 504.48

Достапно е за нарачката

120 XP ratcheting кутија завршува имаат 120 позиции обезбедување на 3° замав лак така може да се претвори сврзувачки елементи во потесен границите.Универзална spline вози одговара на 12-точка 6-точка, заоблени 6-точка, spline, E-Torx и квадрат сврзувачки елементи.XL зрак дизајн е до 25% подолго од стандардните клучеви за подобрување на дофат, потпора, и вртежен момент.Dual-насока off-агол вчитување дизајн за подобар стисок и намалена fastener заокружување.Високо видливи, вдлабнати големина ознаки се боја кодирани за лесна идентификација.GEARWRENCH има со кој се изврши редефинирање Перформанси со 120 XP Ratcheting клучеви, од кои сите имаат 120 уникатен ratcheting позиции и 3 степен замав Лак.Овие Ratcheting клучеви обезбеди најдобар пристап е можно и функција построги замав Лак, подолго зрак, намалена дијаметар Ratcheting кутија-на крајот, и тенок линија open-end дизајн.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.