9004/HB1 LED Светилки, АВТОМОБИЛ ROVER 100W Висока Моќност 20,000 LM Екстремно Светла 6000K CSP Чипови Hi/Lo Конверзија Комплет Прилагодливи Зрак, Халоген Замена (Пакување од 2)
Свеж

9004/HB1 LED Светилки, АВТОМОБИЛ ROVER 100W Висока Моќност 20,000 LM Екстремно Светла 6000K CSP Чипови Hi/Lo

DEN 959.76

Достапно е за нарачката

ЕКСТРЕМНО СВЕТЛА : Висока моќност CSP чипови 9004 LED светилки со 100 W/пар.Ладно Бела 6000 K.Висока прозрачна ефикасност Флукс до 10.000 LM/сијалица. 300% посветла од вашите акции халоген светилки.Совршен зрак шема без темни дамки или сенките, не ги заслепуваат идване сообраќај, Без отсјај на другите возачи. 1 : 1 ОДНОСОТ ДИЗАЈН : 1 : 1 халоген филамент дизајн, се применува иста должина и позиција како 9004 халоген крушка, се произведуваат исти светлина фокус.Да ви донесе добра светлина форма, растојание и светлината и светлината.IP68 водоотпорен и дизајнирани за употреба во обилните дождови, rainproof домување и фан, може да работи дури и во екстремни ситуации.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Сите-во-едно компактен дизајн со возачот, тоа е PLUG-N-ИГРА.На heatsink дел има само 23.5 MM должина, одговара за 95% возила.По инсталацијата, има доволно простор за сијалица за дишење.Одговара за најголемиот дел од автомобил ОЕМ прашина маска.Може да биде инсталиран во 20 минути.ПРИЛАГОДЛИВ за МОНТАЖА ДИЗАЈН : Покрај ултра-висока осветленост, ова 9004 LED доаѓа со отстранлив адаптер, лесно може да unscrew адаптер со Ален клуч и прилагодување на LED чипови ориентација прво, а потоа вметнете ги сијалица и ротирање да се поправи за да се добие совршен зрак шема.СИЛНА ТОПЛИНА ДИСИПАЦИЈА : 40% поладна од другите, целата алуминиумски домување 12,000 ВРТЕЖИ во минута со моќен Турбо вентилаторот за ладење за да се гарантира вашиот 9004/HB1 LED конверзија комплет над 30.000 часа на брилијантен постојана светлина.Вграден-во ЕМС систем, овие компактен авто led комплет може да се намали радио пречки прашања.Спецификација : 1. Светлината Тип : 9004/HB1 LED 2. Пакет Количина : Пакување од 2 на 3. LED Type : CSP LED Чипови 4. Влезна Моќност : L/50 W, H/50 W 5. Работен Напон : 9-32 V DC 6. Водоотпорен Стапка : IP68 7. Зрак Агол : 360° 8. Инсталација : PLAY-N-ИГРА 9. Температура на бојата : Ладна Бела(6000 K) 10. Прозрачна Флукс : 10,000 LM x 2 / Вкупно 20.000 евра LM 11. Животен Век : До 30.000 Часа 12. Оперативен Температура : -40℃ до +80℃ 13. Ладење Метод : Висока Брзина на Систем за Ладење + Принудени Cooling Package се Вклучени : 2x АВТОМОБИЛ ROVER 6000 K Ладно Бела 9004/HB1 LED Сијалица Конверзија Комплет.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.