Sweese 427.602 Cappuccino Чаши со Чинии, 6 Унца Порцелански Кафе Шолји за Кафе Продавница и Barista - Сет од 6, Тиркизна
Свеж

Sweese 427.602 Cappuccino Чаши со Чинии, 6 Унца Порцелански Кафе Шолји за Кафе Продавница и Barista - Сет од

DEN 791.76

Достапно е за нарачката

Одличен Прилог На Вашиот Кафе Бар - Уживајте во вашиот пенлив "caffè" фаворит во нашата класичен порцелански чаша со едноставни кафе-бар стил и појавување на чинијата.Широк првенство претставува cappuccinos, топло чоколадо и други пена-на врвот пијалоци убаво.Совршена Големина За Coffer Љубовник - Доаѓаат во различни бои овој Sweese кафе не само што не е убава, но е изграден за сериозни кафе aficionados.Секој cappuccino првенство има 6oz (без пополнување на самиот врв).Совршен за кафе млеко, cappuccino, Americano, топло чоколадо, mochaccino, чај, или вашите омилени пијалоци.Про-Одделение Порцелан - Овие Sweese cappuccino чаши се направени од издржлив порцелан, еден вид на премија ОЛОВО-БЕСПЛАТЕН, и може да се користи за машина за миење садови, микробранова, фурна и замрзнувач.Дебела, Но Не и Гломазна - ѕидовите на овие чаши кафе се релативно густа, па тие може да се задржи кафе свежи и во право температура која е од суштинско значење за cappuccinos.Удобно и Пространа Рачка - 6-унца првенство е продаден во еден сет на шест и вклучува појавување на чинијата.На рачки се великодушни па нема проблем грчевито држејќи се за нив.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.