Деноноќниот Оптика Светлосна Терапија Светилка. УВ-Слободен LED Среќен Расположение Светилки за Сезонски сончева Светлина Промени. Широк Спектар Сонцето Светла за
Свеж

Деноноќниот Оптика Светлосна Терапија Светилка. УВ-Слободен LED Среќен Расположение Светилки за Сезонски сончева

DEN 1199.76

Достапно е за нарачката

Стилски и УВ-Слободно : Овие расположение светло сонце светилки не само што се добри за нас, но тие се направи модерен прилог на било простор, додека обезбедување на вид на светлина што нашите тела имаат потреба.Сонцето светилка е исто така бесплатно од несакани УВ зраци.Светлина Е од Суштинско значење : сончева Светлина го регулира циклуси на нашите тела и на нашите расположенија.Со луѓето кои трошат повеќе време во затворен простор, овие денови, тоа е важно да бидете сигурни дека нашите тела се добие она што им треба, и тоа на бел ден светилка е тука да фрлам малку светлина за вас.Во сила : Оваа терапија светлина обезбедува препорачува 10,000 ЛУКС на светлината за да им помогне на зимски блуз, регулирање на спиењето, подобрување на фокус, ја зголеми енергијата и да ни натера да се чувствувате помалку тажен.Светлината терапија светилка е наменета да имитираат бои на дневна светлина.Подолго Траење : LED природна светлина светилка трае околу 50.000 часа подолг живот од флуоресцентни светилки и произведува униформа, дот-слободен светлина што ја има ист квалитет на noonday сонцето (5500 K), полн спектар.Лесен за Користење : Нашите среќни светилка е револуционерна, брзо со еден допир операција го прави едноставни за употреба.Без комплицирани прилагодувања за да се плеткаме околу. 3 нивоа ќе ви овозможи да го прилагодите осветлувањето на екранот за најдобар ефикасност и удобност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.