uxcell Притисни за да се Поврзете Цевка Фитинг Машки Лактот 6mm Цевка OD X 1/8NPT Тема Пневматски Воздух Притисни Одговара за Заклучување Фитинг 4pcs
Свеж

uxcell Притисни за да се Поврзете Цевка Фитинг Машки Лактот 6mm Цевка OD X 1/8NPT Тема Пневматски Воздух Притисни

DEN 203.76

Достапно е за нарачката

【УНИВЕРЗАЛЕН ДИЗАЈН】- Име на Производ : Лактот Притисни за да се Поврзете Фитинг ; Тип : 90 Сте Вртливата Лактот Машки Конектор ;Цевка и Конец Големина : 6mm OD x 1/8" NPT Машки.Оперативен Притисок : 0-1 MPa ; температурата на работа:-10 - 60 Степен целзиусови степени. 【ДОБАР ДИЗАЈН】- Притисни-за-поврзете цевка за поврзување на едниот крај машки и теми на другиот крај.Добра порака ззп можат да го издржат поголем и посилен притисок без вкусовите. 【ПРЕДНОСТ】-Имаат отпорност на триење, мала тежина, и отпорност на кршење и пукање,Compressive и отпорен на корозија, добро запечатување перформанси и долг животен век. 【АПЛИКАЦИЈА】- Лактот Воздух Фитинг има Брза и едноставна инсталација,наменета за користење за да се поврзете со полиетилен, најлон и СТП цевки.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.