Масло Филтер Клуч 64mm 14 Flute Одговара за Toyota, Lexus Scion Camry Тундра Highlander Сиена 2.0 L - 5.7 L Мотори, Потрошувачка Алатка и моторното Масло Инка Сет со Кертриџ Стил Масло Филтер С
Свеж

Масло Филтер Клуч 64mm 14 Flute Одговара за Toyota, Lexus Scion Camry Тундра Highlander Сиена 2.0 L - 5.7 L

DEN 780.00

Достапно е за нарачката

Совршен Компатибилност - Масло филтер клуч, на мозоци алатка во собата, и моторното масло инка со 64mm кертриџ стил масло филтер систем куќишта компатибилен со toyota, lexus scion camry тундра highlander сиена 2.0 L да 5.7 L мотори возила.Овој Сет Содржи Алатки Потребни за Масло Промена - Овој сет содржи 64mm кертриџ тип тешки масло филтер клуч, ЦПУ бакар мозоци алатка, најлон стегачот и здрав мултифункционален моторното масло инка.Едноставно Сите бакар CNC machining дренажа алатка, силиконски црева, viton O-прстени за да се обезбеди запечатување и издржливост, има добри запечатување перформанси, не ќе се зацврстуваат со набори, и нема да биде изгребани, и долгогодишна употреба.Лесна Инсталација - На задната врата браник перница престане да се поедностави процесот на инсталација чекори, нема промена, сечење, или дупчење потребно.Сите на задната врата latch браник запре задната врата усогласување строги тестирани за да се обезбеди најдобар квалитет, повеќе побезбедно да се користи без да предизвика вообичаените конфузија.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.