Sunlite SLM7/ФК/27K/CD1 CFL Пламен Дизајн Б14 Лустерот Сијалица, 7 Watts (35W Еквивалент), Среден База (E26), 320 Lumens, 8,000 Час Животен Век, УЛ Наведени, 1 Пакет, 27K - Топло Бела
Свеж

Sunlite SLM7/ФК/27K/CD1 CFL Пламен Дизајн Б14 Лустерот Сијалица, 7 Watts (35W Еквивалент), Среден База (E26),

DEN 515.52

Достапно е за нарачката

КОМПАКТНИ ФЛУОРЕСЦЕНТНИ - Sunlite CFL Пламен Дизајн Б14 Лустерот Светилки се енергетски ефикасни, долг живот решение за вашата осветлување потреби.Тие остануваат кулер на допир од блескаво светилки кога осветлена.ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ - Користејќи само 7 w овие компактни флуоресцентни светилки се стави надвор како што многу светлина 35 вати блескаво светилки.Со 8,000 час на животниот век на овие светилки трае повеќе од 6 пати подолго отколку традиционалните светилки.ТОПЛО БЕЛО - Топло бела боја температура (2700 K) обезбедува удобен сјај за каде што треба топла светлина. 320 Лумен излез.МЕДИУМ БАЗА - Стандард медиум база (E26) работи со голем број на светилки и тела.УЛ НАВЕДЕНИ се Тестираат за да се исполнат UL е строго безбедност и дизајн стандарди.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.