10 Инчен Торта Одбори Круг Картон База Одбори Солидна Злато Торта Картон Круга, 30 Пакет
Свеж

10 Инчен Торта Одбори Круг Картон База Одбори Солидна Злато Торта Картон Круга, 30 Пакет

DEN 1910.40

Достапно е за нарачката

【Пакет се Вклучени】- пакетот доаѓа со 30 пакет торта одбори, секој картон е 10 инчи има дијаметар од 10 инчи и дебелина од 3мм, одлична за правење на 6-9 инчен колачи. 10in торта одбори можат безбедно да се чуваат во замрзнувач. 【Убава Боја и Дизајн】- Светла златна боја носи елегантен изглед на вашиот печење.Картон торта круга е дизајниран со убава scalloped рабови може да направи вашата торта повеќе привлечни и импресионира семејство и пријатели. 【Маснотии Доказ Материјал】- торта база картон има повеќеслојно слој за да се спречи диск од апсорбирање на маснотии и влага, што полесно чистење.Бидејќи на своите не се лизга перформанси, вие не мора да се грижите за намалувањето на торта во транзит. 【Храна Одделение & Здрав Торта База】- Нашите картон кругови се направени од храна одделение картон, повеќе подебели од други картони, силни и издржливи доволно да се одржи најтешкиот торта и не виткајте. 【Широк Спектар на Апликации】- Картон торта круга 10inch е погодна за свадба, роденден, бебе туш, Божиќ или празнување, и многу повеќе.Торта одбори 10 инчен може да се користи како cakeboard или како на послужавник за пити, леб, печива, па дури и пица.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.