Одделение 2 Челик Хексадецимален Страната Орев, Цинк Позлатен Заврши, Self-Locking Serrated Прирабница, ASME B18.2.2, #12-24 Теми, 7/16 Ширина Низ Станови, 15/64 вкупна Висина (Пакување од 1
Свеж

Одделение 2 Челик Хексадецимален Страната Орев, Цинк Позлатен Заврши, Self-Locking Serrated Прирабница, ASME

DEN 346.32

Достапно е за нарачката

Flanged база ја елиминира потребата за миење кога компоненти за прицврстување.Авто-заклучување serrated прирабница и копа во материјалот се прицврстени за да го спречите олабавување.Хексадецимален тело има шест рамни страни дека клуч може да потпора да се сврти од страна, овозможување на употреба кога нема простор над орев.Одделение 2 челик често се користи во апликации каде жилавост е примарен, додека цинк позлата отпорен на корозија и има рефлективна изглед.Ги исполнува ASME B18.2.2 спецификации.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.