Делта Деца Детска Играчка Складирање Организатор со 12 Пластични Кутии, Сива/Сина, Сива/Сино
Свеж

Делта Деца Детска Играчка Складирање Организатор со 12 Пластични Кутии, Сива/Сина, Сива/Сино

DEN 1439.76

Достапно е за нарачката

СОВРШЕНА ИГРАЧКА за ОТПАДОЦИ ЗА ДЕЦА ОД СИТЕ ВОЗРАСТИ : се Препорачува за возраст од 3+ Идеална играчка за складирање за девојки и момчиња.ТРАЈНИ ИЗГРАДБА : Ова здрав играчка организатор со кантите карактеристики дрвена рамка, dowel поддржува и 12 тешки-должност пластични кутии вклучени садовите за складирање доаѓаат во две големини : 8 стандардна големина играчка кантите и 4 големи играчка кантите Кутии може да се rearranged и отстранета за лесно расчистување.ПОВЕЌЕ БОЈА ОПЦИИ : Оваа играчка организатор е достапно во Бела боја со Розова Кутии, сива боја со Сини Кутии и Природни со Основно Обоени Кутии Координира со други Делта Деца производи во слични бои Работи во вашето дете спална соба, playroom, градинка, или вашата дневна соба.ИСКЛУЧИТЕЛНО БЕЗБЕДЕН : Ние знаеме хемикалии немаат место во вашиот дете простор, така ние ги користиме не-токсични мулти-чекор сликарство процесот што се води и phthalate безбедно.ГОЛЕМИНА : Вкупно собрани димензии : 31.5"W x 11.75"D x 33"H Стандардна големина играчка кантите : 7.75"W x 11.5"D x 5"H Голема играчка кантите : 16.15"W x 11.5"D x 5"H Четири реда на складирање на совршено дете-големина висина им овозможува на децата да се лесно да се види и да ги чува сите свои омилени играчки, книги, игри и повеќе, што го прави одлична алтернатива на стандардни играчка кутии или играчка градите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.