Стојат Бела Табла - 36x24 Магнетни Сува Избришете Одбор Flipchart Easel Табла Двојно Двострано Easel Одбор Преносни Табла
Свеж

Стојат Бела Табла - 36x24 Магнетни Сува Избришете Одбор Flipchart Easel Табла Двојно Двострано Easel Одбор Преносни

DEN 2292.72

Достапно е за нарачката

360° РОТИРАЧКИ & ВИСИНА ПРИЛАГОДЛИВИ : 360° ротирачки дизајн ви овозможува да се претвори сува избришете одбор на пејзаж позиција да пишуваат или да ги видите само како ќе го направите за вашата канцеларија маса или на маса дома!Добивање на било пишување агол што ви треба со овој пријателски дизајн!Исто така, на висина од оваа U-стои одбор лесно може да се прилагоди од 38 до 70 инчи.Без разлика дали се деца или возрасни, седење или стоење, можете да напишете или да ги видите во вашиот најголем оптимална агли.ДВОЈНО ДВОСТРАНО ТРАЈНИ ПОВРШИНА : High-end три-обложени печење бела табла доаѓа со двојно двострано трајни површина, анти-отпадоци и лесно сува избрише со сите сува гуми.И на површината се одразува тивко, кои не ќе ги заслепуваат и ви помага да се изврши подобро на бизнис презентација.Исто така, лакирани челик површина е издржлив и не е проблем да се користи оваа сува избрише easel често.СТОИ ЦВРСТО & ПРЕНОСНИ : maxtek easel бела табла е изградена-во U-стои со анти-лизга засилен гумени нозе, што го прави бела табла стојат многу стабилен кога пишувате или бришење.Количка за дизајн и слободни собранието направете го тоа лесно за употреба и носат.Како USER-FRIENDLY : постојаниот напредок одбор доаѓа со челик еластична стегачот и flipchart куки на врвот за да виси влошки, flipcharts, документи, фајлови, постери, календари или други презентација материјали.Исто така, сува избрише маркери или гуми може да биде ставен на маркерот фах уредно.Идеален помагала за изведување на наставата, на состанокот, дискусија, обука, презентацијата, прикажување, итн. 100% ЗАДОВОЛСТВО : Да се спречи превозот и ракувањето штети, whiteboards се испраќаат во засилен кутија со картон и дополнителни полистирен (пена) баласт за да се обезбеди одбор.Никогаш не треба да се грижите дека whiteboards пристигне скршени или warped.За било која причина не сте 100% задоволни со maxtek стојат whiteboards, ве молиме контактирајте со нас веднаш.Нашата кавга-бесплатно услуги на клиентите тим ќе работат напорно за да ги реши сите прашања кои имате со овој easel whiteboards.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

MOOG K440032 Pitman Рака
Свеж
MOOG K440032 Pitman Рака
Достапно е за нарачката
DEN 887.52
Оценка на купувачите: