Hape Математика Чудовиште Скала Играчка, ПАРЕА Играчка, L: 15, W: 7.1, H: 5.6 инчен
Свеж

Hape Математика Чудовиште Скала Играчка, ПАРЕА Играчка, L: 15, W: 7.1, H: 5.6 инчен

DEN 1476.00

Достапно е за нарачката

МАТЕМАТИКА СКАЛА : Вклучува 9 поголем чудовиште тегови и 11 помали, меки чудовиште тегови.Местото било голема тежина на една рака и видете дали вашето дете може да се погоди како што многу помали оние кои се потребни за да се балансираат од скалата!.ТРИ НИВОА на ТЕЖИНА : Дозволете им на вашите малку чудовиште да се земе на различни логично размислување предизвиците и да им помогне на вашето дете да научат основните аритметички како прилог и одземање.МАТИЧНИ ИГРА : Совршен за деца за да започнете раниот развој на numeracy и математика вештини, како и унапредување на одлични моторни вештини и концентрација.БЕЗБЕДНО ДА се ИГРА СО : Трајни и детето безбедно, содржи вода-базирани боја и има нетоксични бои.СКЛАДИРАЊЕ ТОРБА : Вклучува Hape крпа торба која им помага на децата да развијат навика за складирање играчки.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.