Jienk 10PCS Пневматски Машки Гранка Tee Притисни за да се Поврзете Воздушна Линија Фитинзи, 1/4 Инчи Цевка OD × 1/8 Инчи NPT Нишка Брзо Ослободување Конектори за Воздушниот Ком?
Свеж

Jienk 10PCS Пневматски Машки Гранка Tee Притисни за да се Поврзете Воздушна Линија Фитинзи, 1/4 Инчи Цевка OD

DEN 342.96

Достапно е за нарачката

【Трајни】Оваа фитинг метал дел усвојува никел позлатен месинг материјал со ПОМ копчето за ослободување и цинк легура ferrule.Оперативен Притисок : 0~145 Psi.Висок притисок отпорност, отпорност на корозија како и подолг животен век. 【Притисни за Заклучување】Брзо се поврзете фитинзи едноставен за инсталација и отстранување, на само еден допир за да се поврзете цевка.Ослободување прстен усвојува елипса дизајн, отстранети погодно. 【Погодност】360°на ротација, по инсталацијата, на цевка насока може да се менува лесно.Полесно на конекција/исклучување на цевката ви помогне со усогласување кога цевки. 【Диво Апликација】 Работна Температура : 32~140°F. Црево фитинзи се користат во областа за низок притисок на хидраулични и пневматски системи како Компресори за Воздух, Автоматско Производство Операции, Авиони Контроли, и Гуми за Инсталација или Во индустрии вклучувајќи Печатење, Пакување, текстил.Како и подвижни делови како што се воздушното перниче воздухот возење. 【Пневматски Компоненти】Машки гранка tee фитинг се користи за да гранка линија од женски тема во двете 90°насоки.Овие приклучоци се компоненти користи за поврзување, раскинувањето, контрола на проток, и промена на насоката на цевки во многу различни индустрии.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.