13W CFL Сијалица Замена за Osram Sylvania Dulux S 13w/41/827 со Техничка Прецизност - T4 Облик Компактна Флуоресцентна Сијалица - GX23 2 Pin База - Топло Бела 2700K - 1 Пакет
Свеж

13W CFL Сијалица Замена за Osram Sylvania Dulux S 13w/41/827 со Техничка Прецизност - T4 Облик Компактна Флуоресцентна

DEN 665.52

Достапно е за нарачката

ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ - 1 пакување од 7.25" L x 1.25" W, 13-watts T4 една цевка компактна флуоресцентна сијалица со GX23 2-pin база, 82 CRI.СОВРШЕНА ЗАМЕНА на СИЈАЛИЦА - Нашите 2 pin CFL сијалица е соодветна замена за изгорена-out Osram Sylvania Dulux S 13w/41/827 сијалица.ПОВЕЌЕ АПЛИКАЦИИ - Ова 13w компактна флуоресцентна сијалица дава исклучи 2700 K на топло бела светлина, совршен за бројни апликации вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на : вдлабнати осветлување, downlights, sconces, и внатрешно осветлување тела со слични сијалица барања.КОНКУРЕНТНА животниот век - Нашите 13w 2700k 2 pin CFL сијалица замена има просечна номинална живот од 10.000 светилка часа, во зависност од употреба.Општи услови - Темелно проверете ја сијаличката спецификации на вашиот осветлување тела пред купување на овој производ.Оваа CFL сијалица замена е директна замена на Osram Sylvania Dulux S 13w/41/827. За прашања, прашања, или повратни информации за нашите светилки, не двоумете се да контактирате и со нашите поддршка на корисниците на.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

MOOG K440032 Pitman Рака
Свеж
MOOG K440032 Pitman Рака
Достапно е за нарачката
DEN 887.52
Оценка на купувачите: