Пингвин Керамика - Ѕиркаат Дупка Приклучок за Керамички Керамика Стакло Kilns (3)
Свеж

Пингвин Керамика - Ѕиркаат Дупка Приклучок за Керамички Керамика Стакло Kilns (3)

DEN 335.76

Достапно е за нарачката

ОДГОВАРА НАЈМНОГУ KILNS : нашата ѕиркаат дупка приклучоците кои се дизајнирани со поголем дијаметар, така што тие се прилагоди да ѕиркаат дупки на различни големини.Ќе одговара на повеќето керамички, керамика & стакло kilns од водечките брендови (Skutt, Олимписки, L&L, Paragon, Amaco, Cone Art, Cress).РЕЦИКЛИРААТ ПАКУВАЊЕ : приклучоци доаѓаат спакувани во рециклираат & обновливи материјали дизајниран за да ги заштити нив за време на превозот.ПРИРАЧНИК KILNS : ги извади и да се одржи назад во текот на отпуштање, додека следење на вашите отпуштање на шишарки.ДИГИТАЛНИ KILNS : користете ѕиркаат дупка приклучоци за да го отворите и затворите ѕиркаат дупки да се пропустливи вашиот печката за време на firings, особено ако не се пропустливи.Исто така, отстранете приклучоци по завршувањето на отпуштање и да помогне да се излади на печката побрзо.НАПРАВЕНИ ВО САД : нашата приклучоци се направени во САД, од страна на уметници, за уметници.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

MOOG K440032 Pitman Рака
Свеж
MOOG K440032 Pitman Рака
Достапно е за нарачката
DEN 887.52
Оценка на купувачите: