AITRIP Про Микро ATmega32U4 5V/16MHz Модул Одбор, го Замени со ATmega328 Pro Мини Компатибилен со Arduino со 2 Ред pin Насловот 10pack
Свеж

AITRIP Про Микро ATmega32U4 5V/16MHz Модул Одбор, го Замени со ATmega328 Pro Мини Компатибилен со Arduino со

DEN 799.20

Достапно е за нарачката

ATmega32 U4 микро-контролор : Про Микро е сличен на Pro Мини освен со ATmega32 U4 на одборот.USB transceiver внатрешноста на 32 U4 ни овозможува да се додадете USB поврзување на-табла и направи далеку со гломазна надворешен USB интерфејс.Прифатливиот напон спектар е 5 до 9 V. On-Board микро-USB конекторот за програмирање; 4 х 10-малку ADC игли; 12 x Дигитален I/Os.Овој мал малку одбор не сите уредни-о трикови дека сте запознаени со : 4 канали на 10-малку ADC, 5 PWM игли, 12 Диос, како и хардвер сериски конекции Rx и Tx.Водење на 16 MHz и 5 V, овој одбор ќе ве потсетам многу други омилени про-компатибилен одбори но оваа мала човек може да оди само за никаде.Ако сте снабдување решен моќ на одборот, бидете сигурни дека за да се поврзете на "RAW" pin на не VCC.Оваа најнова ревизија ги свила грешка од последната верзија на одборот, така што pin 14 е правилно означени.Ние сме, исто така, додаде PTC осигурач и диоди заштита на моќта коло и поправија RX и TX LED коло.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.