USB 3.0 SD Читач на картички, Rocketek 4 Слотови Читач за Мемориска Картичка со 13CM Флексибилен USB Кабелот за SDXC/SDHC/UHS-I SD Картички, Micro SD Картички, MMC мемориски картички - Истовре
Свеж

USB 3.0 SD Читач на картички, Rocketek 4 Слотови Читач за Мемориска Картичка со 13CM Флексибилен USB Кабелот

DEN 431.76

Достапно е за нарачката

【4 во 1 SD Читач на картички】USB 3.0 читач на картички за КОМПЈУТЕР/camera, USB читач за мемориска картичка лесно се проширува SD * 2, и Micro SD *2 слотови на вашиот компјутер, лаптоп.Таа поддржува SD картичка, SDXC (до 2 TB), SDHC, micro SD, micro SDXC, микро SDHC мемориски картички.Читање и Пишување на 2 различни картички истовремено. 【Superspeed за Пренос на Податоци,】 USB 3.0 читач за мемориска картичка поддржува SD/Micro SD картичка до 512 G Кои 10x побрзо од USB 2.0 (480 Mbps), Пренос на висока резолуција HD филмови, слики и видео снимки на вашиот компјутер побрзо и поефикасно.Исто така наназад компатибилен со USB 2.0, 1.1 и 1.0. 【Слим & Компактен Дизајн】Компактна usb читач на картички е одличен комплет за патување.Засилен usb 3.0 кабел, цврстата надворешност и отпорни на топлина конектори обезбеди висока трансмисија на податоци ефикасност и крајна издржливост. 13 CM Отстранлив USB кабел опашка ќе се намали стресот на USB порт на вашиот компјутер и нема да влијае на користењето на пристаништа во непосредна близина. 【Широка Компатибилност】читач за Мемориска картичка адаптер изгради-во USB 3.0 конекција, компатибилен со Mac OS(macbook pro/macbook air), Linux, Chrome OS, Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 и сл.LED индикаторот ќе биде кога на читач на картички е поврзан со компјутер. 【Plug & Play】plug and play, без возачот е потребно.Плоштад чип картичка читателот автоматско откривање на мемориски картички.Врвот на технологијата ефективно се избегнува над-струја, во текот - напон, кратки коло, итн.Ефикасно да се заштити поврзани опрема и самиот центар.Бесплатна техничка поддршка и 2 годишна Гаранција.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.