13 Вати Компактна Флуоресцентна Сијалица - Топло Бела Светлина, Крушка - Ултра Мини Спирала CFL Светилки - 2700K - E26 База - 6 Pack - GoodBulb
Свеж

13 Вати Компактна Флуоресцентна Сијалица - Топло Бела Светлина, Крушка - Ултра Мини Спирала CFL Светилки - 2700K

DEN 1252.80

Достапно е за нарачката

ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ СВЕТИЛКИ : Good Bulb е Топло Бела CFL светилките се 13 вати светилки.Тие може да имаат мали wattage, но тие сјај светло како 60 вати блескаво светилки.Тие се издржливи и одлична за возвишеното мали и големи области.Овие топло бела светлина светилки се одлични за работа и за одмор.ДОЛГОТРАЈНИ : Не само што треба светлина даде исклучи совршен сјај, но тоа треба да се направи добро и имаат долг животен век.Овие светилки имаат животен век од 10,000 часа врз основа на 4 часа на ден, така што тие не мора да биде заменет, како што често како нормален блескаво светла или ленти, кои само последната меѓу 1.000 и 2.000 грчки часа во просек.Овој пакет доаѓа со шест топло бела светилки.РАЗНОВРСНА ОСВЕТЛУВАЊЕ : Good Bulb е 13 вати ултра мини спирала светилки се совршен светилки за повеќето од вашите осветлување потреби.Да ги користите во вашиот светилки, таванот светлина тела, или дури и вашиот надворешен опфатени светла.Оваа сијалица може да го осветлите затворен и отворен простор.Овие светилки ќе одговара каде стандардна сијалица е соодветно.БРЗ и ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Овие ултра мини спирала светилки има стандарден E26 завртка база, што го инсталација бриз!Едноставно инсталирање на сијалицата директно во медиум завртка база осветлување додаток или светло тела.Без комплицирани sockets тука!И со завртка база, E26 база светилки се со помала веројатност да се залепи или пауза во штекер.Good Bulb е флуоресцентни светилки се паметни и лесно избор. 2700 K СИЈАЛИЦА : Овие светилки даде исклучи точно 2700 K за оптимално светла за осветлување. 2700 K дава исклучи топло бела светлина, што нема да се чувствувате слабо и dingy.Нема повеќе светлина ленти, кои му даваат надвор портокал зраци или флуоресцентни светилки со зелена tinge.Good Bulb е топла светла даде исклучи светло кое е блиску до природната дневна светлина без разлика дали сте внатре или надвор.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.