Заварување Ќебе Тешки Fiberglass Оган Ќебе Заштита на Работа Подрачје од Искри (60 x 40 инчи)
Свеж

Заварување Ќебе Тешки Fiberglass Оган Ќебе Заштита на Работа Подрачје од Искри (60 x 40 инчи)

DEN 352.80

Достапно е за нарачката

ГЛАВЕН МАТЕРИЈАЛ и FEATUR : Може да се користи како заварување ќебе или вонредна опстанок оган blanke. 100% ПЛАМЕН RETARDANT : Овие заварување ќебиња се најсигурни заштита од топлина, искри и ломотене за вертикални и хоризонтални површини.ПРЕМИУМ ЗАШТИТА - Специјално обработена fiberglass прави ќебиња отпорни на топлина до 1400°F / 750°C. За тешки заварување или сечење, или како лична и материјална заштита.ШИРОК СПЕКТАР АПЛИКАЦИЈА :Оваа топлина отпорни функции и одличен квалитет направи корисни за Заварување, Сечење, и многу повеќе.Широко се користи за draping над опрема или подни површини во заварување области,или вертикална штит за да се заштитат од искри,spatter,и згура.ПОВЕЌЕ ОД ПОГОЛЕМ:60 инчи x40 инчи заварување ќебе го штити вашето работно место од топла јаглен, отворен пламен, мелење остатоци, заварување искри, топла кујна опрема, готвење топла пареа и остри предмети.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.