ТФ-Картичка Читач, Tmiyas Micro SD Читач на картички Адаптер USB 2.0 / USB C Читач за Мемориска Картичка OTG Адаптерот Компатибилен за MacBook Huawei Windows, Mac OS X, Android, и Повеќе
Свеж

ТФ-Картичка Читач, Tmiyas Micro SD Читач на картички Адаптер USB 2.0 / USB C Читач за Мемориска Картичка OTG

DEN 215.76

Достапно е за нарачката

【Мулти-Функција на Дизајнирање】USB 2.0 +USB C SD Читач на картички поставите USB 2.0 приклучок (Тип А) и USB C приклучок (Тип В) во еден, што го прави ова читач на картички компатибилен со сите таблети и Android телефони кои ја поддржуваат OTG функција. (НАПОМЕНА : Читач на картички НЕ е компатибилен со i Phone/i Pad/SIM Картичка). 【Повеќе Лесно да ги Прочитате Повеќето Мемориски Картички】USB 2.0 SD/Micro SD Читач на картички за пренос на податоци, управување со сите ваши податоци од/до/за уреди и преку повеќе платформи(Креирање, копирање, уреди, премести, бришење, преименување, Отворена во, и така натаму).Поддржува Micro SDXC, Micro SDHC, и Micro SD. 【Преносни ТФ-Картичка Читателот】 Мали и Преносливо, Лесно и лесно надвор.Премиум чипови withstands се користи за време и време повторно, со години на сигурни податоци за пренос .(Големина : 1.49x0.47x0.19 инчи, Тежина : 0.08 унца.). 【On-The-Go Податоци】Поддршка на сите OTG уред ( USB 2.0 + USB-C).Plug and Play.Репродукција на видео записи/музика директно од надворешната меморија без зафаќа простор на Уредот.Нема драјвери не се потребни .Нема дополнителни напојување потребно. 【Универзална Компатибилност】Компатибилен со Mac Book Pro (2019~2016 Година), Mac Book (2019~2015), i Mac Про (i Mac), Acer Стремат Switch 12 S/R13, Предатор 15/17 X, XPS 13, 15, Alienware 13/15/17, Сеништето x360, Microsoft Surface Pro, Книга 2, Razer Нож 15/Стелт 13/Pro 17, Samsung Galaxy Tab Про, S20, S20 Плус, S20 Ултра Huawei P40/P30 и повеќето други USB-C / A уреди.(Во моментов не подржува i Pad Про 2020).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.