Силиконски Тело Scrubber 2 Пакет, Ideashop Exfoliating Силикони Scrubber Бања Четка за Сува и Влажна, Лесен за Чистење, Lathers Добро, Лице и Тело се Чисти Massager, Ексфолиране Кожата, Подобр?
Свеж

Силиконски Тело Scrubber 2 Пакет, Ideashop Exfoliating Силикони Scrubber Бања Четка за Сува и Влажна, Лесен

DEN 383.76

Достапно е за нарачката

【Ултра-меки Силиконски Материјал】Нашите pack 2 бања тело четка се направени на супериорен силиконски материјал, кој е издржлив и хигиенски од оние традиционалните loofas scrubber.Тоа е без мирис, мека, и нема да му наштети на вашата кожа, лесно се чистат со плакнење со вода. 【Ефикасно Длабоко Очисти】На силиконски бања масажа мека четка донесува со 28mm долго и 5 слоеви на прогресивните дебелина силиконски влакна, што може да создаде добра пенливата лесно и брзо, ќе помогне да се отстранат шминка, разлиствам вашата пот дамка, мртвата кожа, ослободување метаболички отпад.Освен тоа, може да масажа на вашата кожа да промовира циркулацијата на крвта и да се направи што повеќе удобно и опуштено. 【Хуманизирано Зафат Дизајн】за Разлика од најчестите силикони exfoliating тело scrubber на пазарот, Ideashop силикони бања тело четка донесе овална форма и широк рачка за да се вклопи во вашата дланка точно, кои го прават тоа удобно да се одржи и подобра контрола.Во прилог, Тоа може да се исуши побрзо од виси на справи. 【Преносни Големина】големината на овој меки силиконски тело scrubber е 12cm*7cm*7.5 cm/4.7 во*2.8 во*во 3.0, што е погодно за рачни и нема да се лизга надвор.Тоа е lightweith и лесно да се носат, совршен за пакување во вашата салата, торба и патнички куфер, но не заземаат премногу место. 【Широка Примена】Оваа силикони бања четка не само да се исчисти вашиот оружје, се соочуваат, но исто така и за вашето лице, нозете, грбот, нозе, задник, гради, нозе, итн.Сет од 2 парчиња во 2 различни бои, така што ќе може да се избере еден ви се допаѓа и да го изберат една за вашето семејство и пријатели.Тоа е мора да се има еден за секојдневна туш!.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.