A3 LED Светло Подлога за Дијамантски Сликарство,Ултра-Тенки USB Напојува Dimmable Светлината Магнетни Artcraft Следење на Светлина Одбор се Применува на Уметници Цртање Скици
Свеж

A3 LED Светло Подлога за Дијамантски Сликарство,Ултра-Тенки USB Напојува Dimmable Светлината Магнетни Artcraft

DEN 1343.76

Достапно е за нарачката

Доаѓаат со Магнети - иновативни магнетни изградба овозможува тоа да биде спроведен од страна на магнети, а се снабдува магнет иглички направете го тоа лесно да се одржи на хартија, на табла.Голема & Ултра Тенок - Големи димензии дијамант сликарство светлина подлога, најдобро одговараат за дијамантски уметност работни места.Само 7mm дебелина што го прави пренослив.Па тоа е многу лесен и погоден за носење околу.Dimmable Brightness - Допир сензор switch дизајн ,долго притиснете за осветленост контрола,со 0-100% stepless светлината контрола со мемориска функција, автоматски светне со светлината сте одбрале за последен пат.Широка Примена Премиум LED направени кој е идеален за stenciling, 2 D анимација, calligraphy, втиснување, scrapbooking, тетоважа пренесување, скицирање & цртање, шиење проекти, обоено стакло, quilting, дијамант сликарство, апликација, X-ray гледање итн.Видот заштитени со Технологија - USB погон,ултра-светли и еколошки LED обезбеди екстремни ниски calorific вредност и животен век до 50000hours.Треперење Бесплатно и Без зрачење, се добри за вашите очи особено долго време-час работа.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.