XYJ ЦЕЛОСНА ТАНГ 6-инчен Лов Boning Нож Висока Јаглерод Нерѓосувачки Челик Риболов Филе, Ножеви За Сечење Зеленчук Debone Месо, Бифтек Кујна Кампување Алатки
Свеж

XYJ ЦЕЛОСНА ТАНГ 6-инчен Лов Boning Нож Висока Јаглерод Нерѓосувачки Челик Риболов Филе, Ножеви За Сечење Зеленчук

DEN 383.76

Достапно е за нарачката

▶【XYJ Бренд】Започна во 1986 година, XYJ ножеви функција висок квалитет, стручност, извонредна острина, едноставен дизајн, одличен баланс и добра практичност.Следните ергономија и механички држела принципи, ние во голема мера го подобри клиенти сечење искуство.XYJ ножеви се страшно сите-rounders наменета за качување, риболов, отворено, кујната готвење, итн.Практичен нож наменета за различни задачи, и ја добиете вашата работа брзо.XYJ неверојатни оди до нож, истражуваат вашето патување сега!. ▶【Сечилото Процесот на Лекување и Дизајн】На blackening процес произведува оксид филм на метална површина да се изолира на воздух и да се постигне целта на ' рѓа превенција.Сечилото со безбедноста дупка за да се подобри чувството на држи нож, спречување на нож од паѓање, и имаат повисоко ниво на чувство на сигурност. ▶【Ергономски Целосна Танг се Справи со】Удобно дизајн криви се справи, тоа карактеристики текстура прст поени кои обезбедуваат лизга отпор и подобра контрола, задржување на рачниот зглоб и заштеда на напор и не се заморуваат рака, крива одговара на рака, така да не ќе се чувствувате уморни за користење долго време. ▶【Мултифункционален Boning Нож 】Нерѓосувачки челик нож е мултифункционален нож, која е наменета за професионални апликации, погодни за сечење, dicing, сечење со зеленчук, овошје, месни и коскената за голема прилог на кујната, кампување, и отворено искуство. ▶【Како Да се Одржи】Кисели или алкални материи не треба да се остане на сечилото за подолг период, и ве молиме не допирајте корозивни работи со нож.Бидете сигурни да се измијат со вода, и потоа да ги исклучите вода дамки со памучна крпа.можете да ги размачкаме некои масло за готвење на тоа Ако не го користите за долго време, тоа треба да биде складирање поставени на суво место.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.