Пластични Торта Одбори 8 Инчен [1/2 Дебела] ака Торта Тапани или Торта Круга - Обновливи Торта Одбори - Силен, Здрав и Greaseproof (Бела, Круг, 1-Pack)
Свеж

Пластични Торта Одбори 8 Инчен [1/2 Дебела] ака Торта Тапани или Торта Круга - Обновливи Торта Одбори - Силен,

DEN 119.76

Достапно е за нарачката

Овие 8 инчен торта одбори се направени од ПЛАСТИКА, не картон како и повеќето торта основи, и се 1/2 инчи дебела (исто така познат како торта тапани).СИЛЕН, ЗДРАВ и способен за поддршка тешки, мулти-ниво колачи.ПЛАСТИЧНИ торта одбори се ЦЕЛОСНО GREASEPROOF и одлична опција за buttercream торти; нема грозен маснотии дамки.Тие се секогаш СОВРШЕНО РАМЕН со МАЗНИ РАБОВИ за совршена презентација.ПОТРАЈНИ од стандардна картонска торта тапан, овие пластични торта круга може да се избриша ги чистеле или миеле и се користи повеќе пати, даваат поголема вредност за вложените пари.Тие се изработени од полипропилен пластични така може да се РЕЦИКЛИРААТ, BPA Free и се повеќе еколошки алтернативни картон и фолија торта тапани.Ова е едно 8 инчен торта тапан.Исто така достапни во голема вредност мулти-пакети на 3, 6 или 12 торта тапани.Кликнете на "Посета на Cakebon Продавница' погоре за да ја видите целосната палета на форми, големини и бои.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.