SMALLRIG V-Заклучување на Планината Батеријата Плоча со Двојна 15mm Род Менгеме - 3016
Свеж

SMALLRIG V-Заклучување на Планината Батеријата Плоча со Двојна 15mm Род Менгеме - 3016

DEN 957.60

Достапно е за нарачката

【V-ЗАКЛУЧУВАЊЕ БАТЕРИЈА ПЛОЧА】Small Rig V Планината Батеријата Плоча со Двојна 15mm Род Менгеме 3016 користење на стандарден V планината одговара на повеќето V планината батерии да се обезбеди зголемување на животниот век на батеријата за вашиот камера екипаж со вашата батерија е моќ порта(s). 【ДОАЃА СО ДВОЈНА РОД МЕНГЕМЕ】Тоа доаѓа со двојна 15mm род се стега.Оваа 15mm род менгеме придава на плоча и им овозможува да се качи на батеријата плоча врз стандардот 15mm LWS прачки. 【ПОВЕЌЕ МОНТАЖА ПОЕНИ】плочата самата карактеристики повеќе 1/4"-20 countersinks, М3 countersinks, М4 countersinks, 1/4"-20 тема дупки, М4 тема дупки, и лоцирање дупка за ARRI да се закачите на двојна род се стега, магија рака, или други додатоци. 【КОМПАТИБИЛНОСТ】планината карактеристики на V-заклучување на планината со брзо ослободување лост што одговара на повеќето V-планината батерии, но тоа не е компатибилен со PAGlink серија V планината батерии и тоа не е компатибилен со Patona Премиум Батеријата за BP-190 WS.Планината нема електроника и е наменета да се качи батерија која има своја моќ излези на власт вашиот опрема. 【HIGH ПРИЛАГОДУВАЊЕТО】Двајца стопери ќе се спречи батеријата од извртување кога е спроведен.Плочата е исто така компатибилна со Blackmagic URSA мини. (Забелешка : 1. Нема V-Заклучување дел (машки), под услов со чинија. 2. Ова е чисто некоја монтажа решение за V-планината батерија — нема моќ пристаништа на чинијата за сервирање.).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.