Светлосна Терапија Светилка, УВ-Слободен 10000 Лукс Светлосна Терапија Сонцето Светилка со 3 Прилагодува Осветленоста, Тајмер Функција и Допир Контрола, 90° Rotatable Стој
Свеж

Светлосна Терапија Светилка, УВ-Слободен 10000 Лукс Светлосна Терапија Сонцето Светилка со 3 Прилагодува Осветленоста,

DEN 719.76

Достапно е за нарачката

【10000 Лукс Светлосна Терапија Среќен Светилка】- зима светлосна терапија светилка обезбедува 10,000 лукс интензитет, која емитира 6500 K бела светлина, која го имитира сончева светлина, и носи бел ден во затворена просторија за ефикасни светлина терапија.Дневна доза на светлината може да се зголеми фокус, енергија. 【УВ-Слободен Светлосна Терапија】- Нашата цел спектар на светлина терапија светилка може да се филтрираат УВ зраци, кои ќе ги оштети очите и кожата.УВ-слободен светлосна терапија светилка помага подигнете расположението и помага во борбата зима блуз, џет заостануваат, промена работа и сезонски промени. 【Компактен Светлина Кутија Терапија】- сончева светлина терапија светилка дојде со адаптер и USB-C кабел, и е компактен и пренослив, кој е идеален за работа на дом, канцеларија, или во движење.Можете исто така да прилагодите на терапија со светлина позиција од 90° rotatable застане. 【Тајмер & Мемориска Функција】- Нашите среќни терапија светлина нуди 3 прилагодува осветленоста нивоа и удобен 30-минута тајмер за да ги задоволат вашите потреби.Долго-притиснете за да го исклучите среќен светилка, мемориска функција ќе ја запомните вашата последна светлината амбиент.Најдобар пријател божиќ подароци за мажи жени. 【Лесен за Употреба】- Едноставно допир за да го прилагодите осветлувањето на екранот од 40% до 100% , или допрете на 30-минути тајмер опција да ги прилагодите на вашите желби, без сложени операции.Во темнината зима, почнувајќи од ден со 30 минути на светлосна терапија, секое утро ќе се зголеми енергија во текот на целиот ден долго.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.